ЛШ: Луис Енрике никогаш не бил елиминиран во осминафинале!

Францускиот ПСЖ, предводен од Луис Енрике на тренерската клупа, успеа да го елиминира Реал сосиедад и да се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампиони (ЛШ).

Шпанскиот стручњак никогаш во тренерската кариера не бил елиминиран во оваа натпреварувачка фаза во ЛШ.

Во реваншот на „Реал арената“ во Сан Себастијан, ПСЖ победи со 2:1 (вкупни 4:1), Двата гола за тимот од Париз беа дело на Килијан Мбапе.кој сезонава има дадено шест гола во ЛШ, колку и Хари Кејн од Баерн Минхен.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО