Лина лесно ја мина првата пречка

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, немаше многу проблеми на стартот на силниот турнир во Рим. Таа во само два сета, со 6:3 и 6:1 успеа да ја елиминира Леони Кунг од Швајцарија, во мечот траеше 70-на минути.

Ѓорческа утре, во наредната рунда ќе се сретне со победничката од дуелот меѓу Кристина Дину од Романија и Миа Ристиќ од Србија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО