Диало: Дешам нема причини да го прекине договорот

Првиот човек на францускиот фудбал, Филип Диало, потенцираше дека Дидие Дешам, ќе остане на кормилото на „Галските петли“ бидејќи има договор.

– Навистина не гледам причина да си оди. Во негова корист говорат резултатите од турнирите и неговите цели се остварени – изјави Диало за француските медиуми.

„Триколорите“ вчера загубија од Шпанија со 1:2 и го завршија настапот на континеталниот собир во Германија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО