Лига на нации, жени: Македонија во група со Словенија, Молдавија и Летонија

Македонската женска фудбалска репрезентација ги дозна противниците во новото издание на Лигата на нации (ЛН).

Ждребката одлучи Македонија го групата 2, сегмент Ц во ЛН, да игра против Словенија, Молдавија и Летонија, објави Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на официјалната интернет страница.

Натпреварите ќе се играат во периодот април – јули годинава, дома и на гости.

.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО