Лесор ја растури Црвена Звезда, па порача: Вечерва ова беше како во џунгла!

Панатинаикос вечерва оствари уверива победа на гостувањето во Белград кај Црвена Звезда во 30. коло од Евролигата.

За овој триумф од (89:76), најзаслужен беше поранешниот ас на Партизан, Матијас Лесор, кој имаше посебен мотив да игра против „црвено-белите“.

Лесор имаше скор од 19 поени, 6 скокови, 4 асистенции, три освоени топки и две блокади над противникот.

– Вечерва ова беше како во џунгла со зебрите, делфините, мајмуните и пони магарињата. Ова е голема победа за нас, многу важна, сторив се за да победиме и имав посебен мотив зошто да победам овде, порача Матијас Лесор.

Неговите зборови ќе бидат музика за уши за навивачите на Партизан, бидејки тие се уште имаат симпатии кон францускиот кошаркар.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО