Култхард: Секој има право да каже што мисли

Легендарниот шкотски возач, Дејвид Култхард, кој повеќе од една деценија беше дел од Формула 1 и се тркаше со легенди од типот на Шумахер, Баричело, Хакинен, Жан Алези, проговори за обвинувањата против Кристијан Хорнер.

Поранешниот пилот во Ф1 вели дека е во моментов прерано да се носат заклучоци и затоа не ги поддржа јавните повици за промена на првиот човек на Ред Бул.

-Видов многу премногу емотивни реакции на социјалните мрежи – луѓе кои бараат Хорнер веднаш да биде отпуштен , суспендиран од работа и слични работи. Сепак, секој човек заслужува можност да го искаже неговото гледиште. Можеби наредната ситуацијата ќе стане малку појасна – рече Култхард.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО