Корпулентниот напаѓач ќе го напушти Милано

Милан на крајот на сезоната ќе остане без Оливие Жиру. Францускиот фудбалер тоа го потврди на сајтот на „росонерите“.

-Горд сум на тоа што го постигнав во моите три сезони поминати во Милан. Сега е вистинско време да го објавам моето пензионирање. Мојата приказна во Милан завршува – вели Жиру.

Договорот на 37-годишниот играч е до крајот на сезоната. Претходно имаше информации дека за неговит потпис се заинтересирани екипи од САД.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО