Кејн: Сите сме мотивирани за победа

Главниот голгетер на Англија, Хари Кејн, вели дека сите фудбалери сакаат да му помогнат на селекторот, Герет Саутгејт, кој добива критики од јавноста поради бледите игри на Европското Првенство.

– Знам дека шефот понекогаш добива критики и обвинувања. Чувствуваме дека менаџерот ни даде толку многу и затоа треба да излеземе на теренот и да му возвратиме. Се надевам дека ќе победиме и тоа ќе биде одличен подарок за него – изјави Кејн. Саутгејт денеска против Швајцарија ќе го одбележи 100-ти меч како селектор на „Гордиот Албион“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО