Јунајтед ќе го продава Санчо

Челниците на Манчестер јунајтед ја одредија сумата за Џејдон Санчо (24) кој дефинитвно ќе биде ставен на трансфер листата, без разлика кој ќе биде на менаџерската позиција следната сезона.

„Црвените ѓаволи“ ќе бараат околу 40 милиони фунти за репрезентативецот на „Гордиот Албион“ кој претходната сезона играше како позајмен во Борсуија Дортмунд. Неговиот договор со екипата од  „Олд Трафорд“  важи до летово 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО