Јамал не ја крие радоста

Младиот фудбалер на Шпанија, Ламин Јамал, кој беше стрелец на прекрасен погодок на вечрашниот меч со Франција во 1 /2 финалето на Европското првенство, се осврна на пласманот на неговата селекција во битката за титулата.

Тој ги искористи социјалните мрежи да ја покаже радоста. 16-годишниот талент објави неколку фотографии од натпреварот а потоа го додаде линкот: „Checkmate♟️🤷🏾♂️ Ајде Шпанија ние сме во финале!🇪🇸🔥“.

Јамал вчера стана најмладиот стрелец на Европските шампионати.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО