Извлечени групите за натпреварите во Купот на Македонија во женска конкуренција

Денес беа извлечени групите за натпреварите во Купот на Македонија во женска конкуренција, кои ќе се одиграат на 22 и 23 март.

Групите за Купот на Македонија во женска конкуренција:

Група 1

ЖРК Скопје, ЖРК Куманово, ЖРК Стружанка и ЖРК Металург Автокоманда

Парови

ЖРК Скопје – ЖРК Металург Автокоманда

ЖРК Куманово – ЖРК Стружанка

Група 2

ЖРК Чаир Скопје,ЖРК Астибо,ЖРК Овче Поле Су и Слободен

Парови

ЖРК Чаир Скопје – Слободен

ЖРК Астибо – ЖРК Овче Поле СУ

Група 3

ЖРК Шампион, ЖРК Гевгелија, ЖРК Вардар и РК Деспина

Парови

ЖРК Шампион – РК Деспина

ЖРК Гевгелија – ЖРК Вардар

Група 4

РК Спартак, ЖРК Пелистер 2012, Слободен и Ѓорче Петров ЖРК

Парови

РК Спартак – Ѓорче Петров ЖРК

ЖРК Пелистер 2012 – Слободен

Актуелен освојувач на трофејот во Купот на Македонија е екипата на ЖРК Куманово, која минатата година по третпат триумфираше во најмасовното ракометно натпреварување.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО