Играчот на Бакс полека им се враќа на тренинзите

Кошаркарот на Милвоки и на репрезентацијата на Грција, Јанис Атетекумбо, кој не играше во завршницата на НБА поради повреда, вели дека се чувствува добро.

– Вежбав во теретана, сè уште не сум излегол на теренот. Не сум играл кошарка долго време, два или два и пол месеца. Сè уште не сум одработил контакт тренинг, изјави Адетекумбо.

Тој се наоѓа на списокот на Грција за олимпискиот квалификациски турнир кој ќе се одржи од 2 до 7 јули.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ





НАЈНОВО