Дерик и Сем веројатно ќе останат во Бостон

Челниците на новиот шампион на НБА лигата, Бостон Селтик, веројатно ќе ја искористат опцијата од договорите на Дерик Вајт и Сем Хаусер и ќе ја продолжат соработката со кошаркарите на подолг период.

Вајт може да добие договор за четири сезони со вкупни 127 милиони долари. 26-годишниот, пак, Хаусер, кој има годишни примања од 21 милион долари, треба да добие нов договор со драстично поголеми примања.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО