Грчевски направи рокади на списокот

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Кристијан Грчевски, го скрати списокот на репрезентативки за последните два меча од квалификациите за Европското првенство (ЕП).

Од листата се избришани Кицеска, Дабевска и Божиновска, а дополнително се повикани Ема Кирова, Сара Стефаноска и Емилијана Ризоска.

Македонија ја очекува гостување кај Азербејџан и домашниот натпревар со Литванија. Според досегашните резултати, нашите ракометарки се многу блиску до пласман во завршницата на континеталниот собир.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО