„Граѓаните“ поведоа во Данска – Де Бруин ладнокрвно го матира голманот на Копенхаген

Манчестер Сити гостува вечерва во главниот град на Данска, од каде ја почнува одбраната на титулата во нокаут фазата.

Минатогодишниот шампион и годинава е фаворит за трофејот, заедно со Реал Мадрид, а вечерва поведоа уште во 11. минута на гостувањето кај Копенхаген.

По една гужва пред голот на домашниот голман Грабара, белгискиот интернационалец Кевин Де Бруин беше најснаодлив и ја смести топката во голот за почетна предност на гостите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО