Готово е – Шкендија го доби Ване Крстевски, а Брера Струмица 100.000 евра

Она што се најавуваше во претходните денови, сега доби и потврда – се чека само официјалните промоција од клубот.

Откако Јетон Беќири денес беше промовиран во нов тренер на Шкендија, веднаш се зафати за работа.

Имено како што дознава „спортклуб.мк“ прв трансфер во тимот од Тетово ќе биде младиот штипјанец Ване Крстески од тимот на Брера Струмица.

Овој 20-годишен играч од нападот ќе се приклучи на „црвено-црните“ за отштета од 100.000 евра и плус 20 % од следниот трансфер.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО