Кристијан Стојкоски пред промоција во Тиквеш

Екипата на Тиквеш во зимскиот преоден период се очекува да претрпе низа промени во играчкиот кадар.

Едно од првите засилувања на клубот треба да биде искусниот 32-годишен офанзивец Кристијан Стојковски кој по крајот на есенската полусезона се раздели со Македонија ЃП.

Стојковски претходно во својата кариера има играно за Работнички, Брера Струмица, Шкупи и Тетекс.

Во тимот од Кавадарци се очекува да пристигне и едно засилување од Бразил.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО