Ѓорческа елиминирана на ИТФ турнирот во Сплит

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа не успеа да го мине 2. коло ИТФ Фјучерс турнирот во Сплит.

Таа во рамките на денешната рунда загуби од Вероника Ерјавец од Словенија. Македонката успеа да освои само три гејма во двата сета.

Во првиот сет Ерјавец, која е петта носителка, беше подобра со 6-2, а вториот го доби со 6-1. Турнирот во Сплит се игра за награден фонд од 60.000 долари.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО