Голем гест на Болоња: Го исполнија до последната буква договорот со Михајловиќ

Болоња ја исплати целосната сума на пари кои според договорот со Синиша Михајловиќ требаше да му ги исплатат на српскиот стратег, но поради неговата смрт, тоа остана „ад-акта“.

Михајловиќ почина на 16 декември 2022 година, по долга и тешка борба со подлата болест, па Болоња мораше да најде алтернативен тренер, но не го заборави она што беше договорено со српскиот тренер.

– Болоња ја уплати и последната плата на мојот сопруг до последниот ден од договорот кој го имаше Синиша до јуни 2023 година. Тоа е неверојатен гест кој ми дава сигурност во деновите на конфузија. Никој од луѓето од клубот не не заборави, тоа е посебен клуб во еден посебен град, порача Аријана за медиумите.

Михајловиќ ја водеше Болоња прво во 2008 година, до 2009-та, а во вториот мандат повторно од 2019 година, забележа 131 настап на клупата. Измеѓу останатото, беше тренер и на Фиорентина, Сампдорија, Милан и Торино.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО