Ѓоковиќ врати стар член во стручниот штаб? (ФОТО)

Австрискиот фитнес тренер Гебхард Грич, е вклучен во подготовките на Новак Ѓоковиќ за следните предизвици на турнирите.

Овој 67 годишен фитнес тренер, со српскиот тренер соработуваше во периодот од 2009 до 2017 година, а по се изгледа Ѓоковиќ реши да го врати назад во својот табор.

На најновите фотографии од Белград, каде Ѓоковиќ интензивно се подготвува за турнирот во Рим, се гледа присуство на Грич.

Српскиот тенисер се уште нема официјално потврдено за промените во неговиот табор, но тоа веројатно ќе го стори за време на турнирот во Рим.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО