Ѓоковиќ направи шоу – среде емисија се преобрази во Ник Кирјос!

Новак Ѓоковиќ беше дел од емисијата „Today Show“ неодамна, каде направи невидено шоу со водителот, имитирајки го однесувањето на Ник Кирјос.

Со водителот Карл Стефановиќ, зборуваа на повеќе теми, а една од нив беше Ник Кирјос и неговите специфики на давањето на интервјуата.

– Што и да е, баш ми е гајле, не знам зошто сум овде, што се случува, се обиде да го имитираат Австралиецот.

За оние кои и не се така упатени, Ник Кирјос имаше затегнати односи со Новак Ѓоковиќ, на работ на вербални војни преку медиумите, но Австралиецот веројатно се водеше по онаа народната, тој кој не можеш да го добиеш, придружи му се, па преку ноќ потоа го смени неговиот став кон српскиот тенисер и станаа пријатели.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО