Фулам одби 30 милиони евра за Палиња од Баерн (М)

Раководството на Фулам ја одбило првата понуда на Баерн Минхен за играчот од средниот ред Жоао Палиња, објави Скај Спортс. Баварците понудиле 30 милиони фунти за 28-годишниот фудбалер.

Информациите наведуваат дека малиот лондонски состав сака двојно повеќе за дефанзивниот играч за врска.

За Палиња се вели дека се заинтересирани и Барселона и Манчестер Јунајтед. Разговорите меѓу Баерн и Фулам се очекува да продолжат оваа недела, а двете страни се оптимисти дека наскоро ќе постигнат договор за трансфер.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО