ФК Пелистер доби големо засилување – капитенот на Победа

Екипата на Пелистер во новата година влезе доста активно кога станува збор за нови засилувања.

Откако пред два дена го промовираше Вилдан Керим, денес во „зелено-белиот“ дрес позираше и досегашниот капитен на Победа од Прилеп.

-Почитувани,Нов член во редовите на нашиот ФК Пелистер е искусниот прволигаш Јорданчо Наумовски кој претходно има настапувано во ФК Победа, Тиквеш, Металург, Брондби, 11 Октомври.Клубот му посакува добредојде и многу заеднички успеси, порачаа од таборот на Пелистер.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО