Аврамовски парафираша на година ипол со Болуспор

Македонскиот фудбалски интернационалец Даниел Аврамовски кариерата ја продолжува во Турција.

Откако си замина од Сарајево каде мина две години реши да потпише за турскиот второлигаш Болуспор.

Аврамовски со новиот клуб се обврза на верност од година ипол, а за него оваа држава нема да биде непознато со оглед на тоа што претходно играше за Казјериспор.

Во својата досегашна кариера покрај Сарајево и Кајазериспо има играно за нашите Работнички, Македонија ЃП и Вардар, како и Црвна Звезда, ОФК Београд и Војводина во Србија и словенечка Олимпија Љубљана.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО