„Езерџиите“ сакаат да го задржат Леброн

Луѓето од Лос Анџелес Лејкерс, размислуваат да му го продолжат договорот на 39-годишниот кошаркар, Леброн Џејмс.

Имено, непознат извор, потврдил за весникот – „Атлетик“, дека клубот е подготвен да понуди максимално продолжување од три години за околу 160 милиони долари.

Секако Џејмс има опцијаи да се откаже од договорот со Лејкерси и да влезе на пазарот за слободни играчи.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО