Емери тренер на месецот во Премиер лигата

Тренерот на Астон Вила, Унаи Емери, ја доби наградата за менаџер на месецот во англиската Премиер лига за декември 2023 година.

Астон Вила загуби само еден од седумте натпревари во декември. Тимот од Бирмингем врза последователни победи над Манчестер Сити и Арсенал.

Тимот од Бирмингем забележа последователни победи над Манчестер Сити и Арсенал.

Ова е втор пат Емери да биде прогласен за менаџер на месецот, откако го освои истото признание во април 2023 година.

Астон Вила моментално е на второто место на табелата со 42 бода, три помалку од првопласираниот Ливерпул.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО