Добра вест за Барса: Торес повторно е во тренинг процес

Напаѓачот на Барселона, Феран Торес се врати во тренажен процес на тимот и наскоро би можел да се врати на теренот.

Феран тренира одвоено од групата играчи кои учествуваа на последниот натпревар меѓу Барселона и Атлетик Билбао (0:0) во рамките од 27. коло од Ла Лига, но се очекува фудбалерот да биде вклучен во тимот за претстојниот натпревар меѓу Барселона и Мајорка, кој ќе се одигра на 8 март 2024 година.

Торес беше принуден да го напушти теренот на натпреварот од 20. коло на шпанското првенство со Алмерија (1:0), кој се одигра на 31 јануари 2024 година. Беше објавено дека играчот има кинење на бицепсит на бутната коска и затоа мораше да одмора повеќе од еден месец.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО