Дембеле ја надмина повредата

Фудбалерот, Осман Дембеле, ја санираше повредата и се врати во тренинг процес во составот на ПСЖ, велат последните информации од Франција.

Крилниот напаѓач мораше да го „скокне“ мечот со Стразбур одигран во петокот поради мала повреда на бутот на ногата но, денеска тренираше во клупската база. Се претпоставува дека Дембеле ќе може да игра на мечот со Брест закажан за в среда во рамките на Купот на Франција.

Тренерот, Луси Енрике, веројатно за тој меч ќе може да го користи и португалскиот бек, Нуно Мендеш.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО