Category: ЗАНИМЛИВОСТИ

Со „луда“ тетоважа на лицето, водителка од Нов Зеланд водеше ТВ емисија

Телевизиска новинарка од Нов Зеланд, стана прва водителка во историјата од оваа струка, која водеше информативна програма со истетовирано лице. Таа успеа некако со таква тетоважа под усните, да води телевизиска програма, а станува збор за Орини Каипара. Но според информациите, таа тетоважа има своја порака. Наводно таа тетоважа симболизира минување на една девојка во […]

Се фотографираа со Ѓоковиќ и го заразиле со ковид!?

Циркусот со фотографирањето по мечот меѓу Црвена Звезда и Барселона минатиот месец завршил со позитивен тест на корона за најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, пренесоа адвокатите на Србинот. Лидерот на АТП листата присуствуваше на спомнатиот евролигашки натпревар кој се одигра на 14 декември во Белград. Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.

Проблемот зад големата романса – телохранителот на газдарицата Ванда

Мауро Икарди и Ванда Нара во минатото беа блиску до развод, но по се изгледа, тоа е архивирано и сега тие двајца пливаат во некои мирни води. Односите не им беа најдобри, но сепак, сето тоа е веројатно минато и овој брачен пар повторно ќе го гледа светската јавност по разни настани заедно. Како што […]

КР7 со еден потег ја остави својата мајка Долорес во солзи

Кристијано Роналдо ја остави во солзи својата мајка Мариа Долорес дос Сантос Авеиро, откако ја прочита неговата порака за роденденот. Имено, Долорес беше толку емотивно погодена од убавите зборови упатени кон нејзиниот син, а за сето тоа да добие посебни емотивни димензии, тој момент беше и уловен од семејството на Роналдо. „Многу честитки до најдобрата […]

Хорор период: Петмина младу фудбалери починаа последните пет дена

Само за последните пет дена починаа пет млади фудбалери ширум светот и сите од здравствени проблеми. Во саботата во Србија почина 25-годишниот Немања Миросављевиќ од последици од срцев удар, откако претходно една недела беше во кома. Претходниот ден слична вест ја потресе Хрватска каде почина 23-годишниот Марин Чачиќ, играч на Нехај од Сењ кој 72 […]

Уапсен Денис Родман!

Легендарниот НБА кошаркар Денис Родман е уапсен на Флорида откако правел проблеми на летот од Лос Анџелес, објавија американски медиуми. Според информациите, тој прв се искарал со стјуардесите и комплетниот персонал во авионот. Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.

ВИДЕО: Бизарен инцидент на хокеари – имаа дуел, па пропаднаа во дупка со вода

Несекојдневен инцидент се случи на хокеарски натпревар во Швајцарија, помеѓу екипите на Лангетхал и Сиера. Станува збор за второлигашки меч во хокеј, кога во 14. минута од натпреварот, хокеарот на Сиера, Арнауд Монтандон и неговиот противник, Тајлер Хигинс, се забија во заштитната ограда на терен, но судирот беш едоволно силен да ја отвори вратата која […]

(ФОТО) Леброн со една објава на Инстаграм ја „запали“ цела Америка

На големиот верски празник, Леброн Џејмс се најде на удар на јавнпста поради една контроверзна објава на Инстаграм. Доцна синоќа тој објави фотографија со која ковид-19 го израмни со обична настина и со грип. Тоа предизвика хаос на социјалните мрежи каде суперѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс доби куп критики. Претходно, тој објави да биде дел […]

(ФОТО) Гаф на ФИБА: Марјановиќ кити елка на католички Божиќ

Светската кошаркарска организација направи голема грешка, сакајќи на убав начин да го одбележи денешниот голем верски празник во католичкиот свет. На официјалните страници на ФИБА на социјалните мрежи, излезе божиќна честитка на која има неколку кошаркари кои просласуваат, китат елка и доделуваат подароци. Целиот текст и спорната фотографија, погледнете ги на следниот ЛИНК.  

Дали ја препознавате најмоќната жена во фудбалот? Нејзината камуфлажа не помина најдобро

Дали би ја препознале една од најмоќните жени во фудбалот? Најмоќната жена во фудбалската индустрија, менаџерката Ванда Икарди, се одлучила на интересен потег и решила да се камуфлира на еден ден. 35-годишната девојка одлучила еден ден да биде продавачка во сопствената продавница во која се продаваат нејзините производи за убавина. „Денес сум продавачка. Дали ќе […]