РАКОМЕТ

Не можеше да биде поинаку: Вардар и уште двајца во тимот добија 13-ноемвриска награда

Европскиот првак Вардар е добитник на 13-ноемвриската награда што ја доделува Градот Скопје. Такво нешто, едноставно, мораше да се случи по најголемиот успех во историјата на машкиот македонски спорт. Вардар оваа година ја покори Европа и на нашиот ракомет му...

(ВИДЕО) Металург загуби, но цепелинот на Гуглета и Илиќ во Топ 5 голови на...

Екипата на Металург загуби од француски Монпелје во Лигата на шампионите со 21:27, а натпреварот беше исполнет со атрактивни потези и голови. Токму два гола од овој натпревар се најдоа во изборот за Топ 5 на колото. Едниот е дело...

(ВИДЕО) Штербик во Топ 5 одбрани на колото во Лигата на шампионите

Голманот на Вардар повторно се најде во изборот за најдобрите пет одбрани на колото во Лигата на шампионите. Штербик ја има третата најдобра интервенција. „Арпад Велики“ беше еден од најдобрите поединци на Вардар во победата на гостувањето кај Загреб, откако...

(ВИДЕО) Пенезиќ е една од трите ѕвезди во Лигата на шампионите, а нејзиниот гол...

Вардар славеше на гостувањето кај Ференцварош од 29:28, а Андреа Пенезиќ доби индивидуално признание од ЕХФ. Пенезиќ беше најефикасна во таборот на Вардарки со девет постигнати гола, со што се најде во изборот на трите ѕвезди на колото. Освен тоа, еден...

Металург не издржа, Монпелје до победа во финишот

Македонскиот вицешампион Металкург забележа нов пораз во Лигата на шампионите откако вечерва загуби од Монпелје со 21:27 на домашен терен. Нашиот претставник во елитното натпреварување долго се држеше, до 48 минута имаше само еден гол негатива (21:22), но во следните...

(ВИДЕО) Арпад Штербик – Колку постар, толку подобар

Голманот на Вардар, Арпад Штербик повторно блесна тогаш кога е најпотребно, па беше најдобриот индивидуалец во редовите на европскиот првак на гостувањето кај ППД Загреб. ЕХФ ТВ му посвети посебно внимание на голманот на Вардар, споделувајќи видео од неговата фантастична...

Плинарите разочарани: Го разбранивме Штербик, а бараме победа? Тоа не оди така, тој не...

Ракометарите на ППД Загреб најавуваа некакво изненадување против Вардар на вчерашната пресметка, но до тоа не дојде, а „црвено-црните“ ја најавија победата уште на полувреме. Вардар на полувреме имаше солидни 15:10 предност, што беше еден вид на најава дека дојдоа...

Љубов која нема цена: Само еден град, само еден тим, само Пелистер, само Битола!!!

Пелистер го совлада Еурофарм Работник во битолското дерби од македонското ракометно првенство. Преполната сала "Младост" потсети на најубавите денови од битолскиот ракомет, се создаде неверојатна еуфорија која кулминираше по завршувањето на натпреварот. Ракометарите на Пелистер со своите најверни навивачи ја прославија...

Вардар без проблеми тече и низ Загреб

Вардар конечно успеа да триумфира во Загреб на дуелите против ППД Загреб, победувајќи со 29-23 (15-10) во меч од 7. коло на групната фаза од лигата на шампионите. Ова беше прв триумф на теренот на хрватскиот првак, а шести...

Импресиите на Дибирова и Лакрабер по победата во Будимпешта

Ракометарките на ЖРК Вардар се единствената екипа во женската ЛШ каде немаат пораз, односно потполн ефект по пет кола, пет победи. Вардарки беа поуспешни и од Будимпешта на гостувањето со резултат 29:28, и тој резултат ги остава Вардарки на првата...SEAT
DUSTER
SEAT
Letna Avantura so Dunlop

Golf

Gastrogard
GoodNature
NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV