КОШАРКА - страница 55

Кошаркарскиот Куп годинава во Битола: Пелистер ја доби организацијата

Согласно со пропозициите за натпреварување на Купот „Благоја Георгиевски-Буштур“ 2024 во машка конкуренција, Македонската кошаркарска федерација распи...

Срцето не издржа, почина Дејан Милојевиќ, помошникот тренер на Голден Стејт вориорс

Србинот Дејан Милојевиќ (46), еден од помошниците тренери во НБА тимот Голден Стејт вориорс, починал во болница како последница од срцевиот удар, иако...

Двајца нови Американци слетаа во Битола

Екипата на КК Пелистер во пресрет на продолжение од сезоната го засили својот ростер со двајца нови интернационалци од САД. Станува збор за Џонил Фуге...

Србинот Милојевиќ,тренерот во Голден Стејт, доживеал срцев удар

Српскиот кошаркарски тренер Дејан Милојевиќ (46), член на стручниот штаб на НБА тимот Голден Стејт вориорс, доживеал срцев удар и бил опериран во болн...

Двејн Вејд ќе добие бронзана статуа во Мајами

НБА тимот Мајами хит најави дека клупската легенда, Двејн Вејд есенва ќе добие бронзана статуа висока осум метри пред центарот „Касеја“. -Кога го п...

Обрадовиќ кон публиката во Загреб: Па не сме ние Цигани, ние сме Гробари

Натпреварот Цибона - Партизан предизвика големо внимание на хрватската јавност, бидејки мечот се играше во домот на Дражен, салата беше исполнета до п...

Екс играчот на Куманово и МЗТ е МВП на колото во АБА

Урош Луковиќ, кошаркарот на црногорски Морнар е прогласен за најкорисен играч на 16. коло од АБА лигата. Крилниот центар блесна во победата на клуб...

Во Париз се оди да го видите Лувр, во Белград се оди да го гледате Партизан!

Неверојатен натпревар синоќа режираше синоќа белградски Партизан во „Штарк арена“, каде го победија тимот на Макаби во нестварен пресврт. Многу емо...

Нестварната статистика на Партизан: Oлимпија, ПАО, Фенербахче, Ц, Звезда.. а сега и Макаби!

Кошаркарите на Партизан синоќа во „Штарк арена“ режираа уште еден луд пресврт пред своите гледачи. Иако во еден период од натпреварот беа дури во м...

Кошмарен старт за Партизан во „Арена“: 0-16 по пет минути игра

Кошаркарите на Партизан катастрофално го почнаа вечерашниот натпревар против Макаби во Белград, иако имаат преку 20 000 навивачи како поддршка. Иак...
НАЈНОВО