КОШАРКА

Словенија е непобедлива! „Змајчеките“ ја изгореа „Фуријата“ за шок и финале на Евробаскетот!

Словенија е хит во Европа. Словенија ја демолираше големата Шпанија во полуфиналето на Евробаскетот во Истанбул, со што ја продолжи својата совршена победничка серија на европскиот шампионат и се пласираше во големото финале каде ќе го очекува победникот од...

Секси-девојки кои воодушевија на Евробаскетот

Европското првенство е во својот финиш, остануваат уште полуфиналните натпревари и оние за пласман последниот ден. Како и да заврши, најголем впечаток на него оставија атрактивните танчерки во четирите града: Клуж, Хелсинки, Истанбул и Тел Авив. Уште долго по завршувањето...

Вестбрук ќе добие богатство од Џордан

Најкорисниот играч од последната сезона во НБА лигата, Расел Вестбрук потпиша нов десетгодишен договор со популарната марка Џордан и за тоа ќе добие огромно богатство. Како што информираат американските медиуми, тоа е најексклузивниот и најбогатиот договор што некој спортист го...

На денешен ден: Тројката на Илиевски се уште „ѕвони“ во ушите на Литванците: Леле,...

Македонската публика се уште се сеќава на култниот момент од 2011 година во Литванија, каде македонската кошаркарска репрезентација, брзопотезно ја испразни салата со домашните навивачи на Литванија. Во „Жалгирис Арена“ тогаш Македонија приреди невидено изненадување, елиминирајки го домаќинот Литванија кој...

Србија ги комплетираше полуфиналистите на Евробаскетот

Кошаркарите на Србија се последните патници во полуфиналето на Европското првенство во кошарка. Тие обезбедија место меѓу најдобрата четворка откако вечерва ја совладаа Италија со 83:67. Италијанците добро го отворија натреварот беа добар противник, следеше рамноправна борба на теренот, па таков...

Уште една драма: Русија е трет полуфиналист на Евробаскетот

Репрезентацијата на Русија е трет полуфиналист на Европското првенство откако денеска ја совлада Грција со 74-69. Победата добива на значење ако се знае дека Грците во првото полувреме имаа предност и од 13 поени (35-22). Пресвртот почна кон крајот на...

Мамбата добива голема чест од ЛА Лејкерс

ЛА Лејкерс, потврдија дека ќе ги повлечат дресовите на Коби Брајат со двете бројки кои низ кариерата ги носеше за „езерџиите“, број 8 и 24. Како што напишаа американските медиуми, Лејкерси одлучиле дека е време да ја сочуваат легендата во...

Словенија е вториот полуфиналист на Евробаскетот

Кошаркарите на Словенија ја совладаа Летонија со 100:97 во вториот полуфинален дуел на Европското првенство. Играта на словенечкиот тим и натаму е на виско ниво, овој пат беше одигран меч со голема ефикасност, а најавата за такво нешто стига уште...

Навивачите на Црвена Звезда со реакции за Антиќ – Најголемиот дел еуфорични, но има...

Единствениот Македонец кој настапил во НБА лигата, Перо Антиќ, го напушти таборот на Фенербахче и се врати во Црвена Звезда каде настапуваше во периодот од 2005 до 2007 година. 35-годишниот Антиќ се врати во еден од своите најомилени клубови и...

Звезда официјално потврди: Перо, добредојде дома

Она што се најави пред неколку часа, сега е и официјално - Перо Антиќ до крајот на сезоната ќе игра во дресот на Црвена Звезда! Белградскиот клуб официјално го потврди трансферот на македонскиот крилен центар од Фенербахче. Еден од најдобрите...
SEAT

DUSTER
SEAT

MEGASPORT

Gastrogard
SEAT
GoodNature

NISAN
totalTV
Avtomakedonija

totalTV