Брзоногиот играч беше ноќна мора за Италијанците

Напаѓачот на селекцијата на Шпанија, Нико Вилијамс, кој имаше одлична партија на вчерашниот меч со Италија на ЕП, вели дека „фуријата“ одиграла одличен меч.

Тој беше дел од акцијата кога противникот си постигна автогол кој на крајот и донесе минимална победа на неговата селекција и пласман во фазата на елиминации.

– Секогаш сум сакал да одиграм на високо ниво. Мислам дека бевме фантастични. Сакам да продолжиме во тој стил и да дојдеме до финалето – потенцираше црномурестиот фудбалер кој беше прогласен за најдобар на мечот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО