Брајтон ја постави цената за италијанскиот менаџер

Брајтон нема да го пушти тренерот Роберто Де Зерби без целосно обештетување откако се појавија информации дека Барселона е заинтересирана да го ангажира.

Англичаните условуваат да добијат минимум 15 милиони евра за да му дозволат на тренерот пред време да ја прекине соработката и да го напушти клубот. За услугите на 44-годишниот стручњак е заинтересиран и Ливерпул кој на крајот на сезоната ќе остане без Јирген Клоп. Договорот на Де Зерби со „галебите“ е до 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО