Беретини се врати со победа по шестмесечната пауза

По пауза од шест месеци, италијанскиот тенисер Матео Беретини се врати на терените. Тој синоќа го совлада Уго Гастон во првото коло на Челинџ туриротн во Феникс со 2:1 (3:6, 6:3, 6:1) и најави дека може да ја достигна формата во која беше пред повредата.

Италијанецот го одигра првиот натпревар по САД опен, каде што се пожали на повреда на стапалото, по што подолг период се опоравуваше.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО