Ѓорческа импресивно го почна турнирот во Ларнака

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа со победа стартуваше на турнирот во Ларнака, на Кипар е кој е со награден фонд од 25.000 долари.

Ѓорческа убедливо ја совлада домашната тенисерка, Марија Сиопача, со 2-0, по сетови, 6:1 и 6:1. Во следното, второ коло таа ќе игра со подобрата од дуелот меѓу Италијанката, Матилда Паолети и Французинката Селена Јаниќијевиќ, осмата носителка на турнирот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО