Берарди се соочува со тешка повреда

Фудбалерот на Сасуоло, Доменико Берарди, ја пукна Ахиловата тетива на десната нога, јавуваат денеска италијанските медиуми.

Крилниот напаѓач ја заработи повредата на мечот со Верона и беше заменет во 60. минута. Доколку се потврди првичната дијагноза, тогаш сезоната за Берарди е завршена и тој нема да може да игра за Италија на ЕП 2024.

За Сасуоло тоа е тежок удар бидејќи тимот е во зоната за испаѓање во Серија А. Берарди има 9 голови и 3 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО