Барселона подготвена да го продаде Педри

Барселона е подготвена да се раздели со каталонскиот играч за врска Педри ова лето. Како што објави Радио Марка на социјалните мрежи, од Барселона може да ги разгледаат понудите за трансфер на 21-годишниот играч.

Во оваа насока, раководството на Барселона ги прекина преговорите со играчот од средниот ред за нов договор за соработка. Да потсетиме, сегашниот договор на Педри со Барселона истекува во летото 2026 година. Шпанскиот фудбалер за каталонскиот клуб настапува од 2019 година.

Во овој период на сите турнири учествуваше на 138 натпревари на кои постигна 18 гола и 13 асистенции. Според информациите објавени на порталот Трансфермаркт, пазарната вредност на фудбалерот е 80 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО