Барселона има намера да го продолжи договорот со Педри

Раководството на Барселона стапило во контакт со агентот на 21-годишниот централен играч за врска на оваа екипа, Педри за да разговараат за продолжување на договорот за соработка.

Ова го објави „Мундо Депортиво“. Според истиот извор, овој документ не е само предлог за продолжување на договорот, туку и изјава за намери во однос на фудбалерот, во кој каталонскиот клуб гледа еден од главните елементи на тимот. Да потсетиме, сегашниот договор на Педри со Барселона истекува во летото 2026 година. Шпанскиот фудбалер за каталонскиот клуб настапува од 2019 година.

Во овој период во сите натпреварувања учествуваше на 133 натпревари на кои постигна 18 гола и 12 асистенции. Според информациите објавени на порталот Трансфермаркт, пазарната вредност на фудбалерот е 80 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО