Барса е заинтересирана за Де Хеа

Голманот, Давид де Хеа, кој е без клуб речиси девет месеци по заминувањето од Манчестер јунајтед, би може да се активира во Барселона. Медиумите наведуваат дека луѓето од „Камп Ноу“ веќе го контактирале Де Хеа.

Наводно, Каталонците размислуваат да го вратат искусниот голман во татковината како замена за Тер Штеген. Во тој случај од клубот веднаш би заминал резервистот, Ињаки Пења, кој досега ретко добиваше шанса да застане меѓу стативите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО