Баерн Минхен и ПСЖ патници во четвртфиналето од ЛШ

Она што го загубија во Рим во првиот натпревар, Баерн Минхен го надополни вечерва во реваншот во Минхен.

Како што знаеме, првиот меч го доби Лацио со 1:0, затоа баварската екипа вечерва надополни и повеќе од потребно, па со победа од 3:0, се директни патници во четвртфиналето од ЛШ.

Головите за Баерн Минхен ги постигнаа Хари Кејн (два) и Томас Милер. Лацио вечерва едноставно немаше шанси против ваков мотивиран Баерн.

На вториот натпревар вечерва, ПСЖ со победата во Шпанија кај Реал Сосиедад од 2:1, со севкупен резултат од 4:1, патуваат во следната рунда од најелитното фудбалско клупско натпреварување.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО