Атлетико (М) ќе му понуди нова соработка на Гризман

Новинарот Руди Глаети открива дека Атлетико Мадрид ќе го продолжи договорот со Антоан Гризман. Имено, раководството на „јорганциите“ планира во блиска иднина да склучи нов договор со 33-годишниот Французин.

Разговорите на оваа тема веќе се започнати и наскоро се очекува конкретен резултат. Актуелниот договор на играчот со клубот е со важност до 30 јуни 2026 година. Тој во моментов има плата од 12,5 милиони евра годишно (бруто). Антоан Гризман оваа сезона одигра 42 натпревари за Атлетико, постигнувајќи 21 гол и 8 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО