Ашковски поради повреда ќе ги пропушти мечевите во Анталија

Македонскиот репрезентативец, Стефан Ашковски поради повреда на левиот скочен зглоб не е во комбинација за настап на двата контролни натпревара во Анталија, против Молдавија и Црна Гора.

Ашковски веќе три недели го мачи повредата на зглобoт. Минатите денови во Анталија тој беше на физикална терапија, но се покажа дека тој процес на закрепнување не е доволен за да може да конкурира за настап на утрешниот меч против Молдавија и три дена подоцна против Црна Гора.

Бекот на македонската репрезентација, терапијата ќе ја продолжи во својот клуб Алашкерт, Ерменија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО