Арсенал ја одреди приоритетната трансфер цел за летово

Напаѓачот на Милан, Рафаел Леао би можел кариерата да ја продолжи во Англија. Според објавата на новинарот, Франсоа Плато на социјалните мрежи, Арсенал е заинтересиран за купување на Леао.

Тој истакнува дека менаџерот Микел Артета е заинтересиран за евентуален трансфер на португалскиот репрезентативец кој сезонава на 38 натпревари во сите натпреварувања постигна 12 гола и имаше 12 асистенции. Пазарната вредност на Португалецот е 90 милиони евра.

Останува да се види дали Милан ќе му дозволи Леао да си замине од „Сан Сиро“. Милан е на второто место во Серија А и веќе прави планови за настап во Лигата на шампиони (ЛШ) следната сезона.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО