Арсенал дозна колку треба да плати за голгетерот на Наполи

Арсенал е подготвен да го ангажира напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен, пренесува новинарот Николо Шира. Италијанскиот клуб ќе се раздели со играчот доколку добие понуда од 130 милиони евра. Самиот фудбалер е подготвен да го промени тимот. За напаѓачот се заинтересирани англискиот Челзи и францускиот шампион ПСЖ.

Во сезоната 2023/24 Осимен одигра 32 натпревари на кои постигна 17 голови и 4 асистенции. Порталот Трансфермаркт ја проценува вредноста на играчот на 110 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО