Анонимен Германец ќе го преземе Брајтон

Роберто де Зерби на крајот од сезоната го напушти Брајтон и со тоа стави крај на одличниот период во клубот од јужна Англија.

Италијанскиот стручњак е минато, а сегашноста и иднината на Брајтон е 31-годишен тренер кој пристигнува од Германија.

Медиумите шепекулираа дека Геем Потер ќе се врати во Брајтон, меѓутоа чениците решија да го ангажираат Фабијан Хирцелер.

Како што пренесуваат германските и британските медиуми, веќе е постигнат вербален договор помеѓу Брајтон и младиот тренер, останува уште клубовите да го договороат трансферот.

Хирцелер не е многу познато име во светот на фудбалот, но вниманието го привлече оваа сезона кога со Сент Паули избори промоција во Бундеслигата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО