Анчелоти е најдобар тренер во Ла Лига во април

Карло Анчелоти е избран за најдобар тренер во Ла Лига за месец април. Италијанецот од Реал Мадрид победи во гласањето кад евторото место го освои Мануел Пелегрини (Бетис), а трет беше Кике Санчез Флорес ( Севиља ). Овој месец Реал адрид ги победи Мајорка (1:0), Барселона (3:2) и Реал Сосиедад (1:0). Ова е втора индивидуална награда за Карло Анчелоти оваа сезона.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО