Романо потврди: Ливерпул и Слот ги потпишаа документите за трансфер

Фудбалскиот инсајдер Фабрицио Романо објави дека Ливерпул и Феенорд ги потпишале сите документи за трансферот на 45-годишниот стратег од холандскиот клуб во англискиот премиерлигаш.

Се очекува страните да го објават назначувањето на Слот за главен тренер на „црвените“ оваа недела. Арне во новиот тим ќе се приклучи на лето, откако ќе му истече договорот на Јирген Клоп.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО