Активно и кај македонските второлигаши: Пазарат водечките екипи

На почетокот на новата години доста активно на трансфер пазарот е и во редовите на македонските фудбалски третолигаши.

Пред се тука се мисли на водечките екипи во ВМФЛ по есенската полусезона. Беса во финишто на минатата година пазаруваше од Прва лига.

Па така лидерот ги донесе Филип Алексовски од Македонија ЃП и Арсим Љамалари од Силекс.

На стартот на новата година две нови засилување промовираше и Детонит Плачковица. Играчот за врска Александар Ѓорѓиески пристигна од прволигашот Воска, додека Тони Мирчески од Беласица.

Пазаруваше и Пелистер кои на првиот ден од новата година го претстави Вилдан Керими кој дојде од директниот конкурент Детонит.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО