„Адидас“ направи невообичаен потег

Германската компанија за спортска облека – „Адидас“ објави дека копачките „11pro“ сега ќе се викаат „TKpro“ во чест на поранешниот играч од средниот ред на Германија и Реал Мадрид , Тони Крос , кој ги носеше долги години.

– Тони Крос и 11про: љубов на прв поглед, истомисленици до последниот шут. Денеска со задоволство можеме да објавиме дека „adidas 11pro“ ќе биде ребрендиран како „adidas TKpro“. – стои во објавата на „Адидас“ на социјалните мрежи. Крос по Европското се повлекува од фудбалот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО